Blog

Jak przebiega renowacja lakieru?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd prezentował się nienagannie. Podstawą jest oczywiście regularne mycie i dbanie o czystość wewnątrz pojazdu, choć to nie wystarczy. Podczas eksploatowania samochodu należy pamiętać, że to właśnie lakier jest najbardziej narażony na zanieczyszczenia, mikrouszkodzenia i blaknięcie. Aby poprawić jego kondycję warto oddać auto do renowacji.

Na czym polega renowacja lakieru?

Renowację lakieru można przedstawić w kilku etapach.

1. Mycie i suszenie

Aby mieć pełen dostęp do lakieru i nie narażać go na zarysowania w pierwszej kolejności należy dokładnie go umyć. Usuwamy wszystkie możliwe zanieczyszczenia, zwłaszcza piasek, błoto, ptasie odchody czy martwe owady. Co ważne – aby uzyskać maksymalną dokładność auto myjemy ręcznie, pamiętając o wszelkich zakamarkach. Po zakończeniu mycia dokładnie suszymy lakier.

Aby jeszcze dokładniej usunąć zanieczyszczenia, które pozostały na karoserii po myciu, warto sięgnąć po specjalną glinkę. Zawiera ona mikroskopijne drobinki znajdujące się również z pastach polerskich.

cynowanie błotnika

2. Polerowanie

Należy przygotować specjalną gąbkę oraz pastę polerską. Oba przedmioty dobieramy do rodzaju lakieru i głębokości zarysowań. Ważne jest, aby usunąć jedynie powierzchowną warstwę lakieru, na której znajdują się rysy, nie naruszając jednocześnie warstwy koloru. Czynność wymaga cierpliwości i precyzji, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Aby uzyskać efekt usunięcia 95% zarysować wykonuje się polerowanie kilkuetapowe. Przy pojedynczym polerowaniu usuniemy jedynie około 60% rys. Ostatecznie ten etap renowacji sprawia, że lakier odzyskuje blask i nienaganny wygląd, jak z salonu.

3. Zabezpieczenie lakieru

Na koniec należy zabezpieczyć lakier i nadać mu jeszcze większy blask. W tym celu można zastosować powłokę ceramiczną (która zabezpieczy auto nawet do 5 lat) bądź nałożyć specjalną folię samoprzylepną PPF. Tańszą, ale również mniej trwałą alternatywą, jest woskowanie auta.

Renowacja lakieru samochodowego – cena

Cena renowacji lakieru auta.

Koszt renowacji lakieru zależy od wielu czynników, wersja podstawowa może wynieść 500-700 zł, natomiast pełen, wieloetapowy pakiet nawet ponad 1000 zł. Jest to jednak inwestycja, która z pewnością się opłaci. Chroni auto przed dalszymi uszkodzeniami lakieru, znacznie poprawia prezencję pojazdu i zwiększa jego wartość rynkową.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.