Blog

Zasady renowacji samochodów zabytkowych – o czym należy pamiętać?

Renowacja samochodów zabytkowych zyskuje w dzisiejszych czasach wciąż rosnącą popularność. Dzięki niej możemy w pewnym sensie przenieść się w czasie i cieszyć odnowionymi, sprawnymi klasykami, jak za dawnych lat. Czynności powinny być jednak wykonywane wyłącznie przez fachowców mających szeroką wiedzę z zakresu budowy i działania starych aut, jak również mających wieloletnie doświadczenie w renowacjach. Na czym dokładnie polega renowacja aut zabytkowych?

Renowacja samochodów zabytkowych – krok po kroku

Proces renowacji różni się w zależności od rodzaju i wieku samochodu, a także od oczekiwań jego właściciela. Zwykle jednak można wyróżnić stałe elementy, takie jak:

  • ocena auta, ustalenie oczekiwań i poszczególnych prac
  • rozebranie samochodu na części
  • ponowne oszacowanie możliwości
  • przystąpienie do prac

Profesjonalna renowacja obejmuje nadwozie, podwozie, tapicerkę, silnik, zawieszenie, a także wszystkie układy mechaniczne i elektryczne w pojeździe. Dąży się do tego, aby zachować jak najwięcej potencjalnie sprawnych elementów. Głównie po to, aby zachować pierwotny i oryginalny charakter samochodu. Każdy punkt renowacji wiąże się z koniecznością uważnego katalogowania i opisywania części.

Liczy się cierpliwość

Klient zawsze powinien pamiętać, że renowacja zabytkowego samochodu jest zajęciem czasochłonnym i wymagającym niezwykłej precyzji. Każdy element musi być dopasowany idealnie, zaś niejednokrotnie na poszczególne, zamawiane części należy czekać. Klient powinien więc uzbroić się w cierpliwość. Warto mieć na uwadze, że lepiej dłużej poczekać na zakończenie prac, ale otrzymać auto odrestaurowane rzetelnie i dokładnie niż postawić na szybkość prac i otrzymać auto z niedociągnięciami.

Demontaż karoserii

Demontaż karoserii w zabytkowym pojeździe jest bardzo ważny z dwóch względów. Po pierwsze, pozwala uwidocznić wnętrze samochodu, dzięki czemu prace mogą rozpocząć mechanicy i elektrycy. Po drugie natomiast zdjęta karoseria jest od razu gotowa do czynności blacharskich i lakierniczych. Tym samym w jednym czasie może pracować cały zespół fachowców, co pozwala zaoszczędzić trochę czasu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.