Blog

Przechowywanie samochodów zabytkowych — jak to robić?

Pojazdy zabytkowe są oczkiem w głowie swoich właścicieli. Miłośnicy starych aut, dbają o nie, jak tylko mogą. Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja zapewnia dobrą kondycję i wygląd samochodu. Jednak na nic zdadzą się nawet najdokładniejsze zabiegi pielęgnacyjne i ochronne, jeśli nie zadbamy o prawidłowe przechowywanie pojazdu. Czytaj dalej, a dowiesz się jak odpowiednio przechowywać samochód zabytkowy.

Odpowiednie przechowywanie samochodów zabytkowych — dlaczego jest tak ważne?

Będąc właścicielem zabytkowego samochodu, trzeba pamiętać, że ze względu na swój wiek są one bardziej narażone na uszkodzenia niż ich młodsze odpowiedniki. 

Czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, ostre słońce czy mróz mogą powodować znaczące uszkodzenia pojazdu. Dlatego tak ważna jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja w czasie użytkowym i konserwacja przed zimą, ale również a może nawet przede wszystkim jego odpowiednie przechowywanie. 

Pamiętajmy, że piękne samochody zabytkowe mają pełnić głównie funkcję estetyczną i sentymentalną. Zachwyt wzbudzają wiekowe modele z karoserią i wyposażeniem zachowanym w świetnym stanie.

W jaki sposób przechowywać samochody zabytkowe?

Gdy myślimy o przechowywaniu aut, w naturalny sposób myślimy najpierw o garażu. Oczywiście jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na miejsce dla auta. Jednak co można zrobić, gdy nie posiada się garażu? 

Obecnie nie jest to duży problem, gdyż z pomocą przychodzą pokrowce. Można je zakupić w rozmiarze idealnie dobranym zarówno do motocyklu jak i do samochodu. Pokrowiec stanowić może doskonałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi. Niektórzy stosują je także w garażu jako dodatkową ochronę. 

Przydają się bowiem, gdy garaż służy nam także za miejsce do wykonywania innych prac, podczas których pojazd mógłby zostać uszkodzony. Pokrowce fajnie sprawdzą się również na wszelkiego rodzaju wyjazdach, gdy nie mamy zapewnionego krytego parkingu. 

Kolejnym sposobem na przechowywanie zabytkowych aut jest skorzystanie z oferty przechowalni aut, zapewniającej bezpieczeństwo i odpowiednie warunki dla samochodu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.